Pimaş ev ve işyerlerimizde her türlü lavabo, tuvalet ve duşa kabin gibi giderlerin kanalizasyon sitemine bağlantısını sağlayan boru hatlarına denir. Tabi ki kullanımlardan kaynaklı ve inşaat aşamasındaki tesisat kurulumundan kaynaklı ya da çok eski binalarda pimaş tıkanıklığı sorunları meydana gelmektedir. Özellikle toplu yerlerde apartman ve site gibi büyük binalarda pimaş tıkanıklıkları birçok kullanıcıyı olumsuz etkilemekte ve tuvalet ve lavabolarda taşma olarak kendini göstermektedir. Pimaş pvc maddelerinden üretilmektedir .Atık suları kanalizasyon sistemine göndermekle görevli  yapıya pimaş denir. Özellikle yanlış kullanımdan kaynaklı sık görülen pimaş tıkanıklıkları gündelik yaşamı olumsuz etkilemekte ve aksaklıklara yol açmaktadır.

Pimaş tıkanıklığı ya da pimaş açma işlemi için genellikle su tesisatçısı ustasına ihtiyaç duyulmaktadır. Eskiden  pimaş açma işlemleri zor ve zahmetli olmaktaydı. Günümüzde sık kullanılan teknoloji sayesinde su tesisatçısı firmaları da yaygın olarak çeşitli robotik cihazlar ve kameralı cihazlarla görüntüleyerek pimaş açma işlemini yapmaktadır. İstanbul yoğun bir yerleşim yeri olduğundan her gün pimaş tıkanıklıkları ile çok sık karşılaşılmaktadır. Bu yoğunluktan dolayı her geçen gün su tesisatçısı firmalarında da artış olmakta ve su tesisatı sorunlarına çözüm bulmaktadır. Pimaş açma işlemi basit bir işlem olmadığından amatör müdahaleler yanlış olmaktadır. Pimaş tıkanıklığı  çok çeşitli nedenlerle oluştuğundan sorunun tespiti için çeşitli cihazların eğitimli ve deneyimli personel tarafından kullanılması ve tespitin doğru şekilde yapılması gerekir.

Su tesisatçısı firması olarak pimaş açma işlemlerini profesyonel olarak yerine getirmekteyiz. İstanbul’da her ilçeye ve semte ulaşabilecek geniş kadromuzla profesyonel hizmet vermekteyiz. Pimaş tıkanıklığı tuvalet, klozet ve lavabolarda suyun yavaş gitmesiyle kendini belli edecektir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda firmamıza ulaşabilirsiniz. Tekrardan pimaş tıkanıklığı sorunuyla karşılaşmamak adına tuvalet ve lavaboların doğru kullanılmasına özen gösteriniz.

ACİL DURUM HATTI – 7/24 BİZİ ARAYA BİLİRSİNİZ. 0531 770 41 41